Domů Rady a Návody Vtipné srovnání jak řeší situace ženy a jak muži

Vtipné srovnání jak řeší situace ženy a jak muži

-

Nemusíte ani příliš dávat pozor, abyste zjistili, že jsme rozdílní. Nejen jako lidé, ale i jako pohlaví. Každá skupina dělá věci po svém. Ta druhá zatím jen nevěřícně kroutí hlavou. Vždyť oni by to udělali lépe. Sranda je však v tom, že druhá strana má úplně stejný názor. Akorát v opačném garde. A pak to začne. Ženy si dělají legraci z mužů. Ti jim to bez zaváhání vrátí. My se dnes podíváme, jak přistupují k řešení různých situací.

Drobení

Muž: Trefit drobky do talíře je jako nadpřirozená disciplína. Sem tam nějaká smítko spadne na zem. Běžný chlap tuto skutečnost ignorovat s klidem anglického džentlmena.

Žena: Někde má tajně schovaný radar. Dokáže zaznamenat mikročástice, které partnerovi nedopadnou na talíř. Blíží se 45-minutová přednáška. Následují výhrůžky. Ve finále vyzve muže na okamžitou nápravu.
Řízení

Muž: U něj nejde o nic speciálního. Během jízdy dokáže simultánně:

  telefonovat
  obědvat s příborem
  ohlížet auta i baby
  na smartphonu dívat fotbal
  bavit děti na zadních sedadlech
  cenzurované (neboť veze děti) křičet po všech de * jílech v silničním provozu.

Žena: Maximálně se soustředí na vedení vozidla. Menší problémy se snaží ignorovat. Při větších problémech nechá auto na kraji cesty a odchází taxíkem.

Nakupování

Muž: Před nákupem dělá analýzu. Důkladně proběhne akční letáky přes počítač. Vytvoří si seznam. Jde do obchodu. Přinese všechny položky ze seznamu. Nic navíc.

Žena: Také si připraví seznam. Stejně přinese všechno. Dokonce i pár věcí, které byly v akci a nedaly se nekoupit. A připlete se tam i levná kabelka. Neboť neměla žádnou pořádnou k těm pastelovým šatům.
Péče o prádlo

Muž: Když už nemá nic ve skříni, sebere celou spousty a vloží do pračky. Vypere. Vysuší. Vloží do skříně. Když už nemá nic ve skříni ... to už znáte 😊

Žena: Jednotlivé barvy prádla má rozdělené na dny, kdy se perou. Po vyvěšení stopuje čas. Prádlo se nesmí přesušit! Potom ji podle dokonalého vzorce poskládá, vyžehlit a vloží do skříně. Výsledek stojí za to.

Pánská / dámská jízda

Muž: Přežije normální den. Večer, bez příprav, hodí sprchu, antiperspirant pod podpaží, rukou si pročeše vlasy a odchází. Na druhý den si s kamarády dávají dohromady střípky z předchozího večera.

Žena: Musí odejít z práce dřív, aby se stihla nachystat. Začíná celá procedura - koupel, výběr outfitu, účes, líčení, doplňky, kabelka, lodičky. Přijde trochu později, ale je to v pohodě, neboť i ostatní kámošky zpožděné. Na druhý den rozebírají chlapů, občas i jedna druhou.

Úklid domácnosti

Muž: Když už není z čeho jíst, pustí se do mytí nádobí. A v tom zjistí, že už by i koš bylo třeba vynést. Když se sehne, vidí na zemi chomáče prachu, tak i vysaje. Toto se děje maximálně jednou za měsíc.

Žena: Průběžně, po každém jídle, myje nádobí ručně. Nechce zatěžovat myčku. Koš s sebou bere při odchodu z domu, když je plný na 63%. O vysávání se postará robot. Přesto třeba podlahy proběhnout alespoň jednou za dva dny bezdrátovým. V sobotu vysává s klasickým, šňůrovým vysavačem. Dělá dalších x robot, o kterých muži ani nevědí, že existují a spokojenému životu jsou potřebné.
Věděli jste, že ...

... v případě úklidu auta je to přesně naopak?

Muži dbají spíše o pořádek v autě. Někteří pedantně při vstupu do svého auta doslova rozdávají pantofle. Ženy své vozidlo až tak neřeší. Uklidit a umýt ho stačí jednou za půl roku.

Závěr

Různé přístupy přinášejí rozdílné výsledky. Kdo vyhrál? My věříme, že oba. Neboť jedno pohlaví bez druhého nedokáže existovat. Tyto příklady jsou inspirovány skutečným životem. Snažili jsme se "naložit" oběma stejně, aby nikdo nebyl ve výhodě. Věříme, že jsme vás pobavili.Mohlo by Vás zajímat

PR článek