Domů Rady a Návody Zpívání v těhotenství miminku v bříšku dělá dobře a to i když...

Zpívání v těhotenství miminku v bříšku dělá dobře a to i když zpíváte falešně

-

Jedním z nejlépe vyvinutých smyslů před narozením je sluch. Když s ještě nenarozeným miminkem komunikujete - ať už mluvíte, zpíváte, nebo mu pouštíte hudbu, nepřímo tak do budoucna připravujete jeho mozek a smysly na pozdější poznávání světa a sebevyjádření. Zvukové podněty dokonce dokáží přímo ovlivňovat schopnost dítěte učit se cizí jazyky. Zpěv je na takovou komunikaci ideální. Nevadí, že nemáte hudební talent, je možné, že se ho takto podaří rozvinout u vašeho potomka.

Kdy začít zpívat dítěti v bříšku?
Už ve čtvrtém měsíci těhotenství dítě reaguje na zvuky. Zpěv je pro jeho ouška příjemný i proto, že má jinou melodii, jako řeč. Zpívejte podle nálady a klidně si přitom i zatančete. Duet s tatínkem malého posluchače potěší dvojnásob.

Ukolébavky účinkují i ​​po narození
Dítě po narození sice dobře nevidí, ale slyší a hlas matky dokáže dokonale rozeznat a reaguje na něj jinak, než na hlasy cizích lidí. Podle hlasu umí vycítit i maminku náladu. Proto ho už před narozením můžete zvykat na ukolébavky. Zazpívejte mu před spaním vaši oblíbenou a když bude miminko na světě, tato melodie mu pomůže uklidnit se.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek