Domů Bydlení Malé byty vyžadují kreativitu a originální řešení

Malé byty vyžadují kreativitu a originální řešení

-

Stojíte před volbou vhodného vybavení pro malý byt a marně si lámete hlavu nad tím, jak vše poskládáte do těch několika málo metrů, co máte k dispozici? Rozhodně se nevzdávejte touhy po kvalitních materiálech a nadčasovém řešení, které vydrží opravdu dlouho. Jak vykouzlit i z toho nejmenšího bytečku dokonalé místo k životu a zázemí vašich každodenních pracovních i školních dobrodružství?

Vysoké stropy je potřeba využít

Jsou ve vašem malém bytě vysoké stropy? Pak máte napůl vyhráno. Využijte je pro umístění úložných prostor, ložnice anebo třeba dětského spaní. Rozhodně tak získáte prostor navíc, který se hodí. Z výšky můžete také nechat pnout pokojovou rostlinu a celkově tak svůj obytný prostor přiblížit přírodě. K pocitu vzdušnosti a většího prostoru pomůže, pokud odstraníte nepotřebné příčky a prostor celkově otevřete. Pokud ložnici zároveň umístíte do patra, dosáhnete tak i pocitu soukromí a vyřešíte jednou ranou dvě věci. Myslete ale na to, že patrové postele či vestavná patra jsou vhodná spíše pro mladé lidi, případně děti. Starší lidé by mohli mít s přemísťováním do ložnice potíže. Při koupi nové ložnice pro starší lidi se zabývejte nejen tím, jak vybrat matraci, ale také tím, kam postel postavit, aby byla dobře dostupná.

Vsaďte na sklo

Vizuálním dojmem větších prostor se budete moci pochlubit také v případě, kdy ve svém malém bytě využijete vhodné materiály. Skvělé je sklo v čisté i pískované variantě, které můžete použít například pro dveře nebo nejrůznější oddělovací stěny. Ostatně dveře mohou být na malém prostoru opravdovým problémem. Při jejich otevření se zabere půlka místnosti. Vyzkoušet můžete dveře posuvné. I pro jejich instalaci je ale potřeba prostor pro umístění stavebního pouzdra. Existují však i dveře posuvně kyvné, které mohou potíže s otvíráním i instalací dveří v malých bytech kompletně vyřešit. Tam, kde není potřeba kvůli soukromí dveře umísťovat, si můžete pomoci textilem anebo provázkovým závěsem, který je navíc velmi originální.

Jaké barvy do malého bytu?

Pravidlem by především měly být světlé odstíny. Výborná je především bílá, která prostor opticky rozšíří a zesvětlí a navíc je dokonale nadčasová. Doplnit ji můžete v kuchyni o jásavou žlutou či oranžovou, v ložnici o tlumenější modrou či zelenou barvu. Mnoho prostoru mohou alespoň opticky přidat malému bytu i vhodně zvolené dekorace a doplňky.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek