Domů Bydlení Vyvložkování komína a komínová stříška prodlouží životnost vašemu komínu

Vyvložkování komína a komínová stříška prodlouží životnost vašemu komínu

-

Máte doma krb, kterým čas od času vytápíte svá obydlí, či máte na chalupě starý sporák, jehož komín však už nemá tah, který míval? Anebo vás trápí pach spalin v místnosti? Pak bude velmi pravděpodobně komín potřebovat zrekonstruovat. K takové rekonstrukci se používá tzv. komínová vložka, která je určena k prodloužení životnosti stávajícího komína. Přečtěte si v našem článku, jakými cestami je možné životnost komína prodloužit a jak je možné čistit jej.

Rekonstrukce komína

Komín je v našich domácnostech mnoho let, oheň byl totiž v dávných dobách jedinou variantou, jak vytopit domov a zároveň uvařit něco dobrého k snědku. Není tak divu, že komín prošel mnohým vývojem, stejně tak bylo objeveno řešení jeho rekonstrukce. Tím je požití komínové vložky, která je k dostání v mnoha materiálech, jakým je například nerez nebo izostat. Komínová vložka kromě prodloužení životnosti také zamezuje prosakování vlhkosti, vodních par a spalin pláštěm komínového tělesa.

Zabraňte vniknutí vody nebo vletu ptáků do komína

Komínová stříška má jak praktický, tak i vizuální funkci. Z hlediska praktičnosti ukončuje komínový průduch a tím zároveň zabraňuje vniknutí dešti nebo sněhu dovnitř komína, navíc prodlužuje jeho životnost. Stříška na komín jej dále dotváří a nabízí jeho vzhledné zakončení, díky čemuž je mezi stavebníky i uživateli velmi oblíbená. Existují také stříšky s lapačem jisker, které také zabraňují ptákům, aby vlétli dovnitř komína.

Pro pohodlné čištění

Aby bylo možné komín dobře, a hlavně pravidelně vyčistit, je nutné zajistit si komfortní a prostorný přístup do komína. To je možné skrze komínová dvířka, která jsou nezbytnou součástí komína. Tato dvířka potřebují čas od času výměnu, proto jestli rekonstruujete komín, je vhodné vyměnit také dvířka. Abyste se vyhnuli zbytečnému bourání, doporučujeme opatřit takové se stejným rozměrem, jako jsou stávající, která přijdou vyměnit.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek