Domů Stavba Proč nám doma vznikají plísně a jak se jich zbavit ?

Proč nám doma vznikají plísně a jak se jich zbavit ?

-

Plíseň je velmi nepříjemným a nebezpečným společníkem v našich domovech. Vzniká nejen ve starých bytech, ale i v moderních novostavbách.
Jak vzniká plíseň v domácnostech

Většinou je důsledkem vysoké vlhkosti a nedostatečného odvětrávání prostor. Pokud máte plíseň ve své domácnosti, nezoufejte, vše je možné vyřešit, nebo jejího vzniku správně předcházet. Plísně se většinou vyskytují tam, kde je tmavě a vlhko. Nejčastěji je vidět na stěnách, v rozích pokojů, v dlaždičky nebo v rozích vany.

Rizika plísní

Plísně představují zvýšené zdravotní riziko, protože do prostoru vylučují škodliviny, které mohou výrazně poškodit zdraví člověka. Plísně mohou způsobit řadu onemocnění: ekzémy, mykózy, plicní problémy, alergie, bolesti hlavy, bolesti kloubů a jiné.

Co plísně zapříčiňuje

    nevětraném pokojů
    nadměrná vlhkost v prostorách
    nevhodné vytápění domů
    Zatékající místa v příbytku

Jak jim předcházet?

Větrat, větrat a ještě jednou větrat! To je nejdůležitější pomocník v boji proti plísním. Je možné odvětrat prostory i používáním ventilátorů. Velmi důležité je pravidelně čistit povrchy a materiály, které jsou nejnáchylnější na tvorbu plísní (rohy místností, vana, koupelna, sprcha, rohy pokojů). Nejlepší je jejich vyčistit Savem.

Ventilátory jsou dobré na to, že snižují vlhkost v prostorách. V koupelně by vždy mělo být malé okno a každý den ji třeba větrat. Nepříjemné je, pokud tam okno není. Snažte se pak alespoň otevírat dveře na koupelně. Otevírání dveří mezi pokoji je velmi účinné, jde o to, aby stále v místnostech cirkuloval vzduch. Nejlepší je, pokud svítí slunce, určitě je vhodné vpustit dovnitř sluneční paprsky.Mohlo by Vás zajímat

PR článek