Domů Bydlení Jak získat dostatečný úložný prostor v kuchyni.

Jak získat dostatečný úložný prostor v kuchyni.

-

Pořádek v bytě je nejen potěšující, ale také praktický a přehledný. Zvlášť naše kuchyně potřebují kromě množství úložných prostorů pro nádobí, varné nádoby, kuchyňských robotů, i další prostory pro trvanlivé potraviny, nápoje a dlouhodobě skladovanou zeleninu a ovoce.
Potravinová skříň

Časy, kdy v našich bytech byla součástí samostatná spíž jsou již minulostí. Úlohu spíže dokáže v kuchyních zastoupit potravinová skříň. Ta může být součástí kuchyňské linky nebo samostatným nábytkem podle dispozičního řešení kuchyně. Pokud si vybíráte skříň na míru, její výška může sahat od podlahy až po strop.

Ve vrchní části je třeba logicky uložit sezónní a méně využívané věci a potraviny. Ve spodní části je prostor určený pro láhve nebo krabice s nápoji, balení zeleniny a ovoce, které nevyžadují chladné místo. Zeleninu a ovoce je praktické ukládat do proutěných košů, aby se v případě potřeby snadno vytáhli a nemuseli jste je lovit vkleče na podlaze.

Sofistikovanější, i cenově dražší alternativou jsou výsuvné police, které se vyklopí po otevření dvířek nebo je lze fyzicky vytáhnout po nájezdových lištách.

Prostory v kuchyňské lince

I na první pohled "hluché" prostory, například v rozích linky nebo úzká štěrbina vedle sporáku se dá využít. Výsuvné prostory s lištovými mechanismy poslouží jako odkládací plocha pro ocet, oleje, koření, nebo nože, naběračky a jiné kuchyňské potřeby.

Dveře z vnitřní strany linky nebo skříně lze také využít jako závěsný nebo odkládací úložný prostor. Aplikovat se sem dají závěsné háčky, tenké pořadače na pokličky, drobné potřeby na pečení a balení, Řadový utěrky a podobně.

Praktičnost a dobrý přístup

Úzké vysouvací police s drátěnými organizéry s hloubkou kuchyňské linky nebo potravinové skříně jsou velmi praktické a oblíbené. Dá se do nich uložit velké množství potravin a zásob. Při řešení výsuvných polic je dobré zvolit si dostatečnou nosnost jednotlivých jejích dílů.

Návrháři kuchyňských nábytku a kuchyňských linek apelují na praktičnost zásuvek oproti hlubokým policím, kde v jejich zadní části jsou naskládány věci, ke kterým se lze dostat jen obtížně. Zásuvky se dají vysouvat do své naprosté hloubky, tak je možné si z nich prakticky vybírat vše potřebné.
Mohlo by Vás zajímat

PR článek