Domů Rady a Návody Lodní kontejnery aneb kde pořídit vyřazené přepravní jednotky?

Lodní kontejnery aneb kde pořídit vyřazené přepravní jednotky?

-

S rostoucím objemem přepravovaného zboží roste nejenom objem mezinárodního obchodu, ale také počet vyřazených lodních kontejnerů. I když jsou tyto přepravní jednotky konstruovány na odolnost v několikametrových vlnách, nízkých teplotách a oceánských bouřích, přesto nevydrží všechno.

Z tohoto důvodu je nutné některé kontejnery vyřadit z přepravního procesu. To ovšem neznamená, že by jejich životní cyklus zcela skončil, protože se dají využít i jinak.

Proč jsou kontejnery vyřazeny?

Lodní kontejner vypadá na první pohled jako velice pevná ocelová krabice, která musí vydržet absolutně všechno. Bohužel tomu není tak, neboť kamenem úrazu je zde překližková podlaha. Ta je vlivem přejezdů těžkých vysokozdvižných vozíku nestále zatěžována, takže může po relativně krátké době dostát nenávratného poškození. Z tohoto důvodu pak dochází k vyřazení z mezinárodní přepravy, načež se kontejnery dostávají do volného prodeje.

Kde se dají pořídit?

Pokud byste chtěli lodní kontejnery využít například jako zapuštěný bazén nebo jako kůlnu na nářadí, stačí se obrátit na specializovanou společnost. Ta prodává vyřazené lodní kontejnery ve špičkové kvalitě, protože některé přepravní jednotky mají za sebou pouze jednu cestu na moři. Ze své odolnosti vůči povětrnostním vlivům tedy prakticky nic neztratily. Prodej kontejnerů je většinou realizován na základě telefonického kontaktu s prodávajícím.

Jak je dostanete k sobě na pozemek?

Možná si teď budete říkat, že není snadné přepravit těžký lodní kontejner. Prodej přepravních jednotek je ovšem často spojen s poprodejními službami, k nimž se typicky řadí přeprava až k vám na pozemek. Kontejnery na prodej byste sice mohli přepravit prostřednictvím svého přepravce, nicméně to by pro vás bylo administrativně náročné. Renomovaná firma proto standardně nabízí dopravu zdarma ke koupi každého kontejneru.

Firma zabezpečující mimo jiné i pronájem kontejnerů má na skladě přepravní jednotky v různých variantách i velikostech, takže si z této nabídky určitě vyberete.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek