Domů Rady a Návody Matrace a jejich pravidelné otáčení prodlužuje jejich životnost

Matrace a jejich pravidelné otáčení prodlužuje jejich životnost

-

Jak důkladně se staráte o svou postel? Kromě pravidelné výměny ložního prádla je důležité, starat se také o matrace. Kromě čištění a případných ochranných podložek je nutné také jejich pravidelné otáčení. K čemu slouží a proč je během prvního půl roku nejdůležitější?

Proležení matrace je normální

Každá postel se časem proleží. Je jedno, zda vážíte deset kilo nebo sto. A také nezáleží na tom, zda je matrace vyrobena z paměťové pěny nebo je pružinová. Její proležení je přirozené a nemělo by vás vyvádět z míry. Aby ale docházelo k proležení rovnoměrnému, měli byste ji pravidelně otáčet. Jak často je tak akorát?

První půl rok je nejdůležitější

V prvních šesti měsících od její koupě na otáčení myslete nejvíce. Tyto první měsíce jsou totiž klíčové. Od toho, jak se matrace vytvaruje na začátku, se bude odvíjet její další životnost. Nejjednodušší je otáčení spojit s výměnou ložního prádla. Tak si na něj totiž vždy vzpomenete.

Snížení frekvence otáčení a stabilizace

Po uplynutí prvního roku, kdy pravidelným otáčením docílíte pravidelného proležení, můžete snížit frekvenci a otáčení provádět jednou za dva měsíce nebo i méně často. Důležitým faktorem při proležení jsou také činnosti, kterým se v posteli věnujete. Pročítáte si pravidelně před spaním e-maily v posteli? Zkuste tento zlozvyk odbourat. Skvělým způsobem, jak proležení eliminovat je také pravidelné stabilizování o zeď. Při manipulaci s matrací buďte vždy opatrní a zacházejte s ní jako s drahou vázou po babičce. Nechcete totiž riskovat, že ji neopatrným chováním poškodíte.

Péče o postel a vše co k ní náleží, je velmi důležité, neboť díky kvalitnímu spánku jsme schopní fungovat každý den na 100 %. Starejte se o to, na čem spíte a nepodceňujte význam pravidelné obměny ložního prádla a otáčení toho, na čem spíte.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek