Domů Rady a Návody Přeneste do svého domova atmosféru podzimu

Přeneste do svého domova atmosféru podzimu

-

Léto se s námi loučí posledními hřejivými dny a podzim už klepe na dveře. Toto roční období má své neopakovatelné kouzlo, zvlášť pokud se vyznačuje příjemnými teplotami, vůní spadaného listí a pečených kaštanů ve vzduchu. Zpříjemněte si svou domácnost v podzimním stylu hřejivými dekami, polštáři a jedinečnými dekoracemi.

dekorace

Podzim je především o barvách přírody. Pestré spadané listí, suché plody, kaštany, šípky, jeřabiny - to vše jsou ideální doplňky k vytvoření působivých dekorací a doplňků. Stačí pár drobností a váš domov okamžitě nabude útulný charakter.

Není podstatné, jak moc jste zruční. Nasbírejte si vše co vám příroda nabízí a co se vám líbí. Větvičky břečťanu, listí, šišky, plody ze stromů a keřů, ořechy, okrasné tykvičky i mech. Nezapomeňte na podzimní květiny, které vydrží velmi dlouho, například růžový nebo fialkový vřes. Z přírodních materiálů vytvořte kytici, vyzdobte vázu, podnos, skleněnou nebo proutěné nádobu.

Barvy

Kromě dekorací dáte svému domovu nádech podzimu vhodně zvolenými interiérovými doplňky. Ubrusy, závěsy, přehozy či polštáře v různých odstínech hnědé a hořčicové barvy, v kombinaci s tmavě žluté a oranžovou případně zemitou zelenou nebo bordó vytvoří teplo a útulnost.

Svíčky a světla

Určitě si umíte představit vůni dobrého ovocného čaje se skořicí a rozinkami, který vám při čtení knihy nebo sledování televize příjemně zahřívá dlaně. Vedle nočních rozhovorech světlo mihotajících se svíček s vůní podzimu vytvoří romantickou atmosféru, a možná vám nebude překážet ani padající déšť či hustá mlha. Dnes už kromě klasických hořících svíček můžete volit i svíčky s vůněmi a zvukem praskajícího dřeva


Mohlo by Vás zajímat

PR článek