Domů Blog

Potřebujete nutně nový psací stůl pro vaše dospívající dítko? Podle čeho vybrat ten pravý?

0

V první nebo třeba ještě i druhé třídě děti většinou psací stůl nepotřebují. Nechtějí si totiž vypracovávat domácí úkoly samy v dětském pokoji, také potřebují naši pomoc, a tak se často tato každodenní povinnost ve většině rodin odehrává v obýváku nebo jídelně. U jídelního stolu se správně nastavitelnou židlí se ostatně píší úkoly výborně. 

Jestliže ale hledáte psací nebo kancelářské stoly, abyste vybrali ten správný pro dceru či syna, poradíme, nač se zaměřit, abyste vybrali správně. 

Pevný a odolný materiál

V první řadě je důležité, aby byl stůl vyroben z kvalitního materiálu, byl stabilní, odolný, pevný. Mnohdy děti u stolu nejen píší, ale lezou na něj, sedají si na něj. Děti do deseti let jsou schopné vyvádět lumpárny, a je potřeba na to myslet. 

Také použitý nátěr by měl být bezpečný, trvanlivý, neodírat se jen tak, nepraskat… Velmi hezky vypadá psací stůl z lamina. Samozřejmě, krásný je i masiv, ale laminová varianta je mnohem levnější, což je dnes pro většinu obyčejných lidí stěžejní.

Je dobré, aby byly součástí stolu šuplíky nebo skříňka, případně polička pod hlavní deskou, aby mělo dítko úložný prostor i možnost odložit knížku, sešit nebo klávesnici.

Barva stolu, která se vám bude zajisté líbit

Krásné a levné psací stoly najdete na signla-nabytek.cz. Jsou nejen hezké, ale i kvalitní a právě teď se slevou i 50 % z původní ceny. Do dětského pokoje můžete použít třeba bílý psací stůl, který není nudný, pokoj po jeho instalaci zbytečně neztmavne a pocitově neztěžkne. Bílé psací stoly se hodí do pokojíků holek i kluků.

Pokud se vám líbí víc přírodní povrchové úpravy, podívejte se na psací stoly dub sonoma. Tato barva je aktuálně jedna z nejmodernějších, je elegantní, příjemná, hodí se k jakékoli barvě výmalby, vybavení i koberce. 

K dostání jsou i psací stoly v tmavém provedení, které se náctiletým budou také určitě líbit. Záleží na tom, jaké vybavení je kolem, aby společně ladilo.

Velký výběr psacích stolů najdete na signal-nabytek.cz. Stačí si jen vybrat

Správný komín je základem domova. Proč byste jej neměli podcenit?

0

Nejspíše každý ví, jak důležitou oblastí pro bezpečnost vaší domácnosti je správný odvod kouře. Díky němu šetříte svůj topný systém, zabezpečujete své zdraví a zároveň si můžete dopřát i elegantní krb. Samozřejmě to není tak jednoduché a nestačí pouze vybudovat jednoduchý otvor vedoucí pryč. Jedná se o složitou záležitost, kterou je lepší zanechat odborníkům.

Jaké jsou možnosti?

Nejdříve je potřeba zvolit nejvhodnější materiál, který bude definovat váš komín. Mezi dvě nejčastější varianty patří samozřejmě klasické cihlové a nerezové komíny. Každá z těchto variant má své výhody, stejně jako nevýhody. S nejlepším možným řešením pro vaše konkrétní účely vám samozřejmě poradí specializovaná firma.

Praví odborníci vám nejen poradí, nýbrž i vypracují a nainstalují kompletní komínové systémy. Jak jsme již zmínili, celý proces je přece jen o něco složitější, než jak si jej představují někteří laikové. Přesně z toho důvodu jsou v dnešní době tolik vyhledávané zkušené společnosti zaměřující se na komíny jako celek.

Na koho se můžete spolehnout?

Na území naší země operuje pár velmi kvalitních řemeslníků, kteří dělají svou práci opravdu poctivě. Z dobrých recenzí se těší především firma CIKO, jež provádí návrhy, výstavbu, opravy i vložkování komínů. Zároveň vám ráda zajistí pravidelné kontroly, abyste vždy byli v naprostém bezpečí.

Potřebujete-li tedy zařídit jakoukoliv práci ohledně odvodu kouře a dalších zplodin z vaší domácnosti, rozhodně neváhejte kontaktovat zmíněné odborníky. V případě zájmu je na jejich stránkách možnost si nechat vypracovat nezávaznou nabídku, na jejímž základě se dozvíte veškeré potřebné informace a cenu práce. Problémem není žádná maličkost, i kdyby se jednalo pouze o malé úpravy nebo nové komínové vložky.

Malé byty vyžadují kreativitu a originální řešení

0

Stojíte před volbou vhodného vybavení pro malý byt a marně si lámete hlavu nad tím, jak vše poskládáte do těch několika málo metrů, co máte k dispozici? Rozhodně se nevzdávejte touhy po kvalitních materiálech a nadčasovém řešení, které vydrží opravdu dlouho. Jak vykouzlit i z toho nejmenšího bytečku dokonalé místo k životu a zázemí vašich každodenních pracovních i školních dobrodružství?

Vysoké stropy je potřeba využít

Jsou ve vašem malém bytě vysoké stropy? Pak máte napůl vyhráno. Využijte je pro umístění úložných prostor, ložnice anebo třeba dětského spaní. Rozhodně tak získáte prostor navíc, který se hodí. Z výšky můžete také nechat pnout pokojovou rostlinu a celkově tak svůj obytný prostor přiblížit přírodě. K pocitu vzdušnosti a většího prostoru pomůže, pokud odstraníte nepotřebné příčky a prostor celkově otevřete. Pokud ložnici zároveň umístíte do patra, dosáhnete tak i pocitu soukromí a vyřešíte jednou ranou dvě věci. Myslete ale na to, že patrové postele či vestavná patra jsou vhodná spíše pro mladé lidi, případně děti. Starší lidé by mohli mít s přemísťováním do ložnice potíže. Při koupi nové ložnice pro starší lidi se zabývejte nejen tím, jak vybrat matraci, ale také tím, kam postel postavit, aby byla dobře dostupná.

Vsaďte na sklo

Vizuálním dojmem větších prostor se budete moci pochlubit také v případě, kdy ve svém malém bytě využijete vhodné materiály. Skvělé je sklo v čisté i pískované variantě, které můžete použít například pro dveře nebo nejrůznější oddělovací stěny. Ostatně dveře mohou být na malém prostoru opravdovým problémem. Při jejich otevření se zabere půlka místnosti. Vyzkoušet můžete dveře posuvné. I pro jejich instalaci je ale potřeba prostor pro umístění stavebního pouzdra. Existují však i dveře posuvně kyvné, které mohou potíže s otvíráním i instalací dveří v malých bytech kompletně vyřešit. Tam, kde není potřeba kvůli soukromí dveře umísťovat, si můžete pomoci textilem anebo provázkovým závěsem, který je navíc velmi originální.

Jaké barvy do malého bytu?

Pravidlem by především měly být světlé odstíny. Výborná je především bílá, která prostor opticky rozšíří a zesvětlí a navíc je dokonale nadčasová. Doplnit ji můžete v kuchyni o jásavou žlutou či oranžovou, v ložnici o tlumenější modrou či zelenou barvu. Mnoho prostoru mohou alespoň opticky přidat malému bytu i vhodně zvolené dekorace a doplňky.

Talisman štěstí a úspěchů

0

Hledáte štěstí, tam kde není a prcháte před neštěstím, ale stále se vám lepí na paty? Pořiďte si Jadeit, neboť tento pozoruhodný minerál je používán k výrobě šperků, které dokáží ochránit před katastrofami a přinese vám mnoho štěstí, energie a také určitou dávku odvahy. Zda vás čeká cesta k životní změně nebo si jen potřebujete urovnat myšlenky, pak si nezapomeňte k sobě vzít i jadeit.

Jadeit bývá nejvíce ceněn ve své čistě přírodní zelené odrůdě a to ve všech odstínech, ale můžete jej objevit i v jiných barevných variantách. Mohou být i takové typy jadeitů, kterým se barvy navzájem překrývají. Zbarvení jadeitů je především ovlivněno a podmíněno místem, kde byl nalezen. Jadeit se hodí zejména pro Raky, u kterých posílí sebevědomí a bezpečí. Nebo je vhodný pro Váhy, kterým pomůže v rozhodování při těžkých situacích. A nakonec si Ryby, kterým dokáže pomoct nalézt průbojnější cestu.Více o znameních a kamenech se můžete dočíst zde.

Stavební stroje: Pronájem, prodej a jejich servis

0

Stavebních strojů je celá řada, přičemž se jedná o významné pomocníky, kteří jsou potřební v mnoha různých odvětvích. Hodí se proto znát možnosti, pokud některé stavební stroje sháníte. Společnost nabízí kompletní služby zahrnující půjčovnu, prodej i servis strojů. Výběr tak záleží pouze na vás.

Půjčovna stavebních strojů

Vypůjčení stavebního stroje je praktickým řešením, jestliže ho chcete využívat pouze krátkodobě. Ze široké nabídky si vyberete takové stroje, které se vám zrovna hodí. Stavební stroje či případně mechanizaci si můžete vypůjčit na libovolnou dobu. Spolehnout se můžete na kvalitu vybavení, jelikož pravidelně prochází servisními prohlídkami. Využijte možnosti pronájmu spolehlivé stavební techniky, a to přesně pro vámi vybraný termín.

Bazar strojů

Jestliže vám nevyhovuje možnost krátkodobého či dlouhodobého pronájmu, pak se přímo nabízí bazar stavebních strojů a mechanizace. V nabídce najdete použité stavební stroje v komisním prodeji. Všechny stroje jsou prověřené, přičemž sehnat můžete i zánovní či použité náhradní díly, pneumatiky, paletizační vidle, lopaty a mnoho dalšího. Využít lze také zprostředkování prodeje či koupě, protiúčtu za nový, případně i individuálního dovozu.

Kvalitní servis

Díky širokému sortimentu není třeba dlouho čekat na náhradní díly. V nabídce jsou skladem tisíce položek náhradních dílů. O spolehlivý servis se pak postarají pravidelně školení servisní mechanici, kteří se skvěle vyznají ve svém oboru. Servis je prováděn v místě nasazení stroje, stačí tedy zavolat a servisní vozidla vyrazí na dohodnuté místo. Díky tomu je tak oprava rychlá, spolehlivá a nebudete muset řešit žádné starosti navíc.

Rozmanité služby společnosti vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům. Ať už je tedy vaše přání ohledně stavebních strojů jakékoliv, neváhejte obrátit se na profesionály ve svém oboru.

Lodní kontejnery aneb kde pořídit vyřazené přepravní jednotky?

0

S rostoucím objemem přepravovaného zboží roste nejenom objem mezinárodního obchodu, ale také počet vyřazených lodních kontejnerů. I když jsou tyto přepravní jednotky konstruovány na odolnost v několikametrových vlnách, nízkých teplotách a oceánských bouřích, přesto nevydrží všechno.

Z tohoto důvodu je nutné některé kontejnery vyřadit z přepravního procesu. To ovšem neznamená, že by jejich životní cyklus zcela skončil, protože se dají využít i jinak.

Proč jsou kontejnery vyřazeny?

Lodní kontejner vypadá na první pohled jako velice pevná ocelová krabice, která musí vydržet absolutně všechno. Bohužel tomu není tak, neboť kamenem úrazu je zde překližková podlaha. Ta je vlivem přejezdů těžkých vysokozdvižných vozíku nestále zatěžována, takže může po relativně krátké době dostát nenávratného poškození. Z tohoto důvodu pak dochází k vyřazení z mezinárodní přepravy, načež se kontejnery dostávají do volného prodeje.

Kde se dají pořídit?

Pokud byste chtěli lodní kontejnery využít například jako zapuštěný bazén nebo jako kůlnu na nářadí, stačí se obrátit na specializovanou společnost. Ta prodává vyřazené lodní kontejnery ve špičkové kvalitě, protože některé přepravní jednotky mají za sebou pouze jednu cestu na moři. Ze své odolnosti vůči povětrnostním vlivům tedy prakticky nic neztratily. Prodej kontejnerů je většinou realizován na základě telefonického kontaktu s prodávajícím.

Jak je dostanete k sobě na pozemek?

Možná si teď budete říkat, že není snadné přepravit těžký lodní kontejner. Prodej přepravních jednotek je ovšem často spojen s poprodejními službami, k nimž se typicky řadí přeprava až k vám na pozemek. Kontejnery na prodej byste sice mohli přepravit prostřednictvím svého přepravce, nicméně to by pro vás bylo administrativně náročné. Renomovaná firma proto standardně nabízí dopravu zdarma ke koupi každého kontejneru.

Firma zabezpečující mimo jiné i pronájem kontejnerů má na skladě přepravní jednotky v různých variantách i velikostech, takže si z této nabídky určitě vyberete.

Matrace a jejich pravidelné otáčení prodlužuje jejich životnost

0

Jak důkladně se staráte o svou postel? Kromě pravidelné výměny ložního prádla je důležité, starat se také o matrace. Kromě čištění a případných ochranných podložek je nutné také jejich pravidelné otáčení. K čemu slouží a proč je během prvního půl roku nejdůležitější?

Proležení matrace je normální

Každá postel se časem proleží. Je jedno, zda vážíte deset kilo nebo sto. A také nezáleží na tom, zda je matrace vyrobena z paměťové pěny nebo je pružinová. Její proležení je přirozené a nemělo by vás vyvádět z míry. Aby ale docházelo k proležení rovnoměrnému, měli byste ji pravidelně otáčet. Jak často je tak akorát?

První půl rok je nejdůležitější

V prvních šesti měsících od její koupě na otáčení myslete nejvíce. Tyto první měsíce jsou totiž klíčové. Od toho, jak se matrace vytvaruje na začátku, se bude odvíjet její další životnost. Nejjednodušší je otáčení spojit s výměnou ložního prádla. Tak si na něj totiž vždy vzpomenete.

Snížení frekvence otáčení a stabilizace

Po uplynutí prvního roku, kdy pravidelným otáčením docílíte pravidelného proležení, můžete snížit frekvenci a otáčení provádět jednou za dva měsíce nebo i méně často. Důležitým faktorem při proležení jsou také činnosti, kterým se v posteli věnujete. Pročítáte si pravidelně před spaním e-maily v posteli? Zkuste tento zlozvyk odbourat. Skvělým způsobem, jak proležení eliminovat je také pravidelné stabilizování o zeď. Při manipulaci s matrací buďte vždy opatrní a zacházejte s ní jako s drahou vázou po babičce. Nechcete totiž riskovat, že ji neopatrným chováním poškodíte.

Péče o postel a vše co k ní náleží, je velmi důležité, neboť díky kvalitnímu spánku jsme schopní fungovat každý den na 100 %. Starejte se o to, na čem spíte a nepodceňujte význam pravidelné obměny ložního prádla a otáčení toho, na čem spíte.

Revize elektro aneb kdo dokáže provést kontrolu ve výbušném prostředí?

0
Warning sign on a corrugated iron wall with the inscription: explosive material authorized personnel only

Všem vám je asi jasné, že nespolehlivé elektrické zařízení a elektroinstalace nepůjde dohromady s nebezpečným a výbušným prostředím. Historie nám totiž jasně ukázala, že při sebemenším pochybení dochází k obrovským lidským i materiálním tragédiím. Těm bychom však měli předcházet, a proto byste neměli podceňovat pravidelné revize elektro ve výbušném prostředí, které může představovat nejenom důlní šachta, ale také skladovací haly.

Co jsou výbušné prostory?

Renomovaná společnost zabezpečující revize elektro se řídí platným nařízením vlády číslo 406/2004 Sb. Podle tohoto legislativního předpisu jsou prostory jasně rozděleny mezi místa s nebezpečím výbuchu a na místa bez nebezpečí. Toto dělení je důležité také pro zaměstnavatele, kteří v nebezpečných prostorách musí dodržovat přísnější předpisy. I v těchto prostorech je ovšem nutné provádět pravidelné kontroly elektroinstalace a elektrických zařízení, což mohou zabezpečit pouze certifikovaní technici.

Kdo může provádět revize?

Revize v nebezpečných prostorech nemůže provádět ledajaký elektrikář nebo technik. Pro přístup do prostor s rizikem výbuchu je třeba projít speciálním bezpečnostním školením, protože jde skutečně o život. I mezi jednotlivými rizikovými prostory však existují rozdíly. Specializovaná firma může díky svým dlouholetým zkušenostem a certifikátům provádět revize elektro i v prostorech s trvalou přítomností výbušné atmosféry.

Jak jsou řešeny případné závady?

Ne všechny kontroly jsou bezproblémové, neboť v některých případech narazí technici na více či méně závažnou závadu. V takovém případě musí urychleně následovat vyhodnocení situace a příprava opravy. Zkušení technici jsou zvyklí navrhovat řešení na místě problému, takže od nich okamžitě očekávejte několik nápadů na vyřešení závady. Typicky se jedná o výměnu zařízení za nový kus, nebo natažení nového kusu kabeláže.

Potřebujete-li provést revizi elektro ve výbušném prostředí, objednejte si certifikovanou firmu s dlouholetými zkušenostmi. Její techniky totiž v terénu jen tak něco nepřekvapí.

Jak získat dostatečný úložný prostor v kuchyni.

0
Pořádek v bytě je nejen potěšující, ale také praktický a přehledný. Zvlášť naše kuchyně potřebují kromě množství úložných prostorů pro nádobí, varné nádoby, kuchyňských robotů, i další prostory pro trvanlivé potraviny, nápoje a dlouhodobě skladovanou zeleninu a ovoce.
Potravinová skříň

Časy, kdy v našich bytech byla součástí samostatná spíž jsou již minulostí. Úlohu spíže dokáže v kuchyních zastoupit potravinová skříň. Ta může být součástí kuchyňské linky nebo samostatným nábytkem podle dispozičního řešení kuchyně. Pokud si vybíráte skříň na míru, její výška může sahat od podlahy až po strop.

Ve vrchní části je třeba logicky uložit sezónní a méně využívané věci a potraviny. Ve spodní části je prostor určený pro láhve nebo krabice s nápoji, balení zeleniny a ovoce, které nevyžadují chladné místo. Zeleninu a ovoce je praktické ukládat do proutěných košů, aby se v případě potřeby snadno vytáhli a nemuseli jste je lovit vkleče na podlaze.

Sofistikovanější, i cenově dražší alternativou jsou výsuvné police, které se vyklopí po otevření dvířek nebo je lze fyzicky vytáhnout po nájezdových lištách.

Prostory v kuchyňské lince

I na první pohled "hluché" prostory, například v rozích linky nebo úzká štěrbina vedle sporáku se dá využít. Výsuvné prostory s lištovými mechanismy poslouží jako odkládací plocha pro ocet, oleje, koření, nebo nože, naběračky a jiné kuchyňské potřeby.

Dveře z vnitřní strany linky nebo skříně lze také využít jako závěsný nebo odkládací úložný prostor. Aplikovat se sem dají závěsné háčky, tenké pořadače na pokličky, drobné potřeby na pečení a balení, Řadový utěrky a podobně.

Praktičnost a dobrý přístup

Úzké vysouvací police s drátěnými organizéry s hloubkou kuchyňské linky nebo potravinové skříně jsou velmi praktické a oblíbené. Dá se do nich uložit velké množství potravin a zásob. Při řešení výsuvných polic je dobré zvolit si dostatečnou nosnost jednotlivých jejích dílů.

Návrháři kuchyňských nábytku a kuchyňských linek apelují na praktičnost zásuvek oproti hlubokým policím, kde v jejich zadní části jsou naskládány věci, ke kterým se lze dostat jen obtížně. Zásuvky se dají vysouvat do své naprosté hloubky, tak je možné si z nich prakticky vybírat vše potřebné.
Přeneste do svého domova atmosféru podzimu

0
Léto se s námi loučí posledními hřejivými dny a podzim už klepe na dveře. Toto roční období má své neopakovatelné kouzlo, zvlášť pokud se vyznačuje příjemnými teplotami, vůní spadaného listí a pečených kaštanů ve vzduchu. Zpříjemněte si svou domácnost v podzimním stylu hřejivými dekami, polštáři a jedinečnými dekoracemi.

dekorace

Podzim je především o barvách přírody. Pestré spadané listí, suché plody, kaštany, šípky, jeřabiny - to vše jsou ideální doplňky k vytvoření působivých dekorací a doplňků. Stačí pár drobností a váš domov okamžitě nabude útulný charakter.

Není podstatné, jak moc jste zruční. Nasbírejte si vše co vám příroda nabízí a co se vám líbí. Větvičky břečťanu, listí, šišky, plody ze stromů a keřů, ořechy, okrasné tykvičky i mech. Nezapomeňte na podzimní květiny, které vydrží velmi dlouho, například růžový nebo fialkový vřes. Z přírodních materiálů vytvořte kytici, vyzdobte vázu, podnos, skleněnou nebo proutěné nádobu.

Barvy

Kromě dekorací dáte svému domovu nádech podzimu vhodně zvolenými interiérovými doplňky. Ubrusy, závěsy, přehozy či polštáře v různých odstínech hnědé a hořčicové barvy, v kombinaci s tmavě žluté a oranžovou případně zemitou zelenou nebo bordó vytvoří teplo a útulnost.

Svíčky a světla

Určitě si umíte představit vůni dobrého ovocného čaje se skořicí a rozinkami, který vám při čtení knihy nebo sledování televize příjemně zahřívá dlaně. Vedle nočních rozhovorech světlo mihotajících se svíček s vůní podzimu vytvoří romantickou atmosféru, a možná vám nebude překážet ani padající déšť či hustá mlha. Dnes už kromě klasických hořících svíček můžete volit i svíčky s vůněmi a zvukem praskajícího dřeva


	            

Nejnovější články