Domů Blog

Kvalitní měřící techniku nakupujte na Micronix

0

V technických oborech, jako je elektrotechnika a elektronika, jsou měřicí přístroje nezbytné pro diagnostiku, opravy a údržbu elektrických systémů. Jestliže se v těchto oborech pohybujete a hledáte kvalitního dodavatele přístrojů pro měření elektrických i neelektrických veličin, zavítejte do internetového obchodu Micronix, kde navíc můžete výměnou za starý produkt získat slevu ve výši 20 %. Jaké měřící přístroje zde najdete a jak budete moci slevu získat?

Z jakých přístrojů budete moci v obchodě vybírat

Společnost Micronix, která se již dlouhá léta zabývá přímým dovozem měřících přístrojů značek Metrel, Lutron, Siglent, Rigol, KPS a C-Logic (původně značky APPA a Mastech) a dalších, nabízí přístroje pro měření elektrických i neelektrických veličin.

Elektrické měřící přístroje, jako je osciloskop a multimetr, umožňují sledování a analýzu elektrických signálů, kontrolu parametrů obvodů a zjišťování poruch. Dále zde seženete wattmetr, který dokáže sledovat energetickou efektivitu, stejně tak jako identifikovat energetické ztráty a v neposlední řadě optimalizovat využití energie. Součástí něho může být také analyzátor sítě, který umožňuje získávat podrobné informace o parametrech elektrického signálu, jako je napětí, proud, impedance, frekvence a fázový posun. S jeho pomocí lze diagnostikovat problémy v elektrických sítích, identifikovat rezonance, zkoumat vlny a provádět další komplexní analýzy. Analyzátory sítě se využívají především v oblastech elektroenergetiky, telekomunikací, průmyslové automatizace a elektroniky.

K dostání jsou také přístroje pro měření neelektrických veličin, jakými jsou dálkoměry, otáčkoměry, siloměry, tlakoměry, měřiče vibrací a v neposlední řadě termokamery. Pro základní použití postačí termokamera v naprostém základu, jestliže však potřebujete podrobnější záznam teplotních anomálií, prohlédněte si profesionální termokamery. Za zmínku stojí například termokamera s rozlišením 320 x 240 px.

Nakupujte na Micronix výhodně

Pokud máte doma starý nebo rozbitý měřící přístroj, neváhejte a zašlete jej na adresu uvedenou na webových stránkách Micronix s popiskem „AKCE ŠROTOVNÉ“, přiložte objednávkový formulář, do kterého uveďte výrobek, o který máte zájem se slevou 20 % (vybírejte produkty renomovaných značek KPS, C-Logic a Lutron).

Kromě objednávky si prostřednictvím e-shopu můžete zařídit také kalibraci, technickou podporu nebo požádat o konzultace, které se k získání všech informací může hodit.

Jaký je nejlepší způsob pro ohřev vody v domácnosti?

0


Efektivní instalace teplé vody je jedním ze základních prvků každé domácnosti. Při výběru topných zařízení musíme vzít v úvahu dostupné zdroje energie, předpokládanou spotřebu teplé vody a umístění jejích odběrných míst.

Výběr zdroje tepla

Instalace teplé užitkové vody funguje celoročně, což vyžaduje stálý přísun energie nutné k ohřevu vody. To omezuje možnost použití některých topných zařízení, která v zimním období slouží k vytápění místností a zároveň umožňují přípravu teplé vody. Tato omezení se týkají především krbů nebo kotlů na tuhá paliva, a to z důvodu jejich problematické aktivace pouze pro potřeby teplé vody.

Tento problém je vyřešen vybavením domova druhým topným zařízením, v podobě např. elektrického ohřívače, tepelného čerpadla pro teplou užitkovou vodu nebo stále častěji používaná fotovoltaika pro ohřev vody.

Na druhou stranu, doplňkový zdroj tepla nebude potřeba, když v systému ústředního vytápění použijeme plynové nebo olejové kotle nebo tepelná čerpadla, která budou v teplovodním systému pracovat pohodlně a efektivně v průběhu roku.

Pohodlné celoroční využití zajišťuje i elektřina sloužící k ohřevu vody, ale není to levné řešení na provoz (vysoká cena energie) a omezením v jejím rozsahu může být i přílišné proudové zatížení elektrické přípojky.

Výrazně nižší provozní náklady lze zajistit využitím elektrické energie pro pohon vzduchového tepelného čerpadla, což snižuje spotřebu elektrické energie v létě více než o 80 %.

Při rozhodování o takovém řešení (vzhledem k vysokým investičním nákladům) však stojí za zvážení instalace tepelného čerpadla s parametry umožňujícími i vytápění domu, které zajistí pořízení a využití levné energie po celý rok.

Solární zařízení pracující v systému pro přípravu teplé užitkové vody je dosti nejistý zdroj energie, závislý na povětrnostních podmínkách, který nezaručuje kontinuitu odběru tepla a vyžaduje spolupráci s tradičními zařízeními na ohřev vody či zajištění akumulace vytvořené energie.

S plným uspokojením potřeby teplé vody získané ze solárních kolektorů můžeme prakticky počítat pouze v letní sezóně, zatímco v zimě bude podíl solární energie pro tento účel v průměru 15-20 %.

Centrální instalace nebo samostatná topidla?

V rodinných domech se nejčastěji buduje systém centrálního ohřevu teplé vody se samostatným přívodním potrubím k odběrným místům. Díky takovému systému lze zdroj tepla (kotel, topidlo) umístit na vhodném místě a zajistit tak např. odvod spalin do komína.

Při značném rozsahu takové instalace je však ve vzdálených místech odběru vody někdy nutné čekat poměrně dlouho, než dosáhne požadované teploty. Tento problém je vyřešen přidáním cirkulačního okruhu, ale zvyšují se tak takzvané ztráty zařízení z prostojů.

V takových případech bude dobrým řešením instalace lokálních ohřívačů, které mohou hrát podpůrnou roli při vytápění do té doby, než teče teplá voda z centrálního zdroje, nebo mohou fungovat jako nezávislé topení s kapacitou zaručující nepřetržitý odběr teplé vody.

Tip: Víte, jaký je rozdíl ve spotřebě energie u zatepleného a nezatepleného domu?

Průtokový nebo kapacitní ohřev vody?

V závislosti na typu zdroje tepla a požadované kapacitě lze přípravu teplé užitkové vody provádět průtokovým nebo kapacitním způsobem. V průtokovém režimu se voda ohřívá průběžně, v době spotřeby, což vyžaduje dostatečný výkon topného zařízení.

U kapacitního ohřevu je proces podobný např. vaření vody v konvici a po jejím zahřátí se odebírá horká voda. Obě řešení mají odlišné vlastnosti – v průtokovém systému můžeme čerpat teplou vodu libovolně dlouho, ale s omezeným průtokem a teplotou, tzn. parametry závislými na topném výkonu.

U kapacitního ohřevu však máme omezenou kapacitu zásobníku, teplou vodu je potřeba ohřívat ještě nějakou dobu po jejím vyčerpání. Průtoková zařízení jsou plynové kombinované kotle a plynové nebo elektrické ohřívače, u kterých se po otevření kohoutku automaticky zapne plynový hořák nebo elektrický ohřívač.

Mohou zásobovat pouze jedno odběrné místo teplé vody nebo pracovat jako víceodtokové zařízení. Pokud hodláme k ohřívači připojit více zařízení, je nutné nainstalovat zařízení o výkonu 24-28 kW, které zajistí pohodlný, současný odběr teplé vody např. ze dvou baterií a rychlé napouštění vany.

Nevýhodou průtokových ohřívačů je variabilita proudu vody při použití více odběrných míst současně a také delší čekání na odtok teplé vody při umístění ohřívače ve větší vzdálenosti od baterie.

Kompletní kapacitní ohřívače jsou především elektrická zařízení, zatímco akumulační nádrže spolupracující s jinými zdroji tepla jsou někdy vybaveny přídavným elektrickým ohřívačem. Jejich kapacita se v závislosti na účelu velmi liší, počínaje malými jednoodtokovými ohřívači o objemu 5-15 litrů a konče 300 litrovými se zařízeními centrálně zásobujícími celou teplovodní instalaci v rodinném domě.

Zásobníky a ohřívače pracují cyklicky v režimech nabíjení, akumulace a odběru teplé vody a doba nabíjení závisí na topném výkonu. Nádrže mohou být také uzpůsobeny pro napájení z několika zdrojů tepla prostřednictvím vhodně uspořádaného systému, např. připojením k solárnímu zařízení, kotli na uhlí nebo krbu.

Skladování teplé vody (zejména na dlouhou dobu) obnáší tepelné ztráty v závislosti na tepelné izolaci zásobníku, příslušenství a okolní teplotě. Přibližně lze předpokládat, že se ze zásobníku uvolní cca 1 kWh energie na 100 litrů jeho kapacity za den.

Jak vybrat výkon ohřívače?

Výkon potřebný k získání požadované teploty teplé vody závisí na způsobu ohřevu, jeho množství a tepelné izolaci. V každém případě bude nutné určit množství potřebné tepelné energie s předpokládanými parametry využití teplovodní instalace.

Stanovení potřebného výkonu se stává zvláště důležitým v případě průtokového ohřevu, protože určuje komfort používání teplé vody. Pro výpočty se uvádí teplota studené vody zásobující instalaci na úrovni 10°C a její zvýšení o 30°C (až 40°C) a minimální průtoky pro jednotlivé odběrné baterie, např.: umyvadlo – 2 litry/min, dřez – 4 litry/min, sprcha – 6 litrů/min.

Po výpočtu získáme ukazatel potřebného výkonu, který je 2,1 kW/litr. Při průtokovém ohřevu by tedy pro napájení např. sprchy mělo mít ohřívač účinný výkon minimálně 12 kW, což zajistí její relativně pohodlné užívání.

Na druhou stranu u kapacitních zařízení může být topný výkon mnohem nižší a ovlivňuje především dobu ohřevu mezi následnými odběry, např. po napuštění vany.

Za předpokladu topného výkonu 2 kW bude počáteční ohřev (z 10 na 40 °C) např. elektrokotle o objemu 100 litrů trvat asi 2 hodiny a dostupné množství vody (na jeden nepřetržitý odběr) s přijatelnou teplota bude asi 30 litrů. V praxi se však nádrže zatěžují na vyšší teplotu cca 60°C, což po smíchání se studenou vodou umožňuje mnohem větší objem vody k užívání.

Shrnutí

Neexistuje univerzální doporučení a rada, který způsob ohřevu vody je nejlepší. Vždy je nutné zhodnotit dostupné možnosti úměrně k potřebám domácnosti. Znát polohu odběrných míst, kde bude téct teplá voda, spotřebu vody a dostupné zdroje energie je základ výběru toho správného systému ohřívání.

Tomáš Konieczny, obsahový a SEO specialista

U české společnosti AZ Plastik, spol. s r.o. najdete nejrůznější typy plexiskla

0

Potřebujete nahradit starý díl z plexiskla novým, kvalitnějším, nepoškozeným? Nebo je plexisklo materiál, který chcete vyzkoušet tam, kde vám doteď sloužil jiný materiál? Pak se podívejte na webové stránky az-plastik.cz, kde najdete společnost AZ Plastik, spol. s r.o., jež se zabývá výrobou i prodejem zboží z plexiskla i dalších materiálů. Na trhu je již více než 20 let, a tak má obrovské zkušenosti a patří k uznávaným firmám v tomto oboru. Obrací se na ni jiní s menšími, střeními i objemnými a dlouhodobými projekty.

Plexisklo na míru přesně pro vás

Různé firmy mohou potřebovat různé velikosti i různě upravené plexisklo. Právě proto nabízí AZ Plastik, spol. s r.o. plexisklo na míru. Díky tomu je možné setkávat se s plexisklem na mnoha místech různých odvětví. Výrobky z plexiskla se uplatňují v letectví, dopravě, stavebnictví, strojírenství, potravinářství, zdravotnictví, reklamně i jinde.

Společnost se od počátku zaměřuje na zpracování a prodej plexiskla, polykarbonátu, polyesterových desek a jiných deskových materiálů. Je certifikována dle mezinárodních norem řízení kvality ISO 9001.

Mnohé technologie zpracování plexiskla

Při zpracování plexiskla lze použít různě technologie. Jde o řezání plexiskla, lepení, leštění, laserování, frézování, ohýbání plexiskla, lisování, vyfukování a tombstone.

Den co den je používáno např. řezání plexiskla. Stejně jako řezání karbonátu patří k základním úkonům při zpracování těchto materiálů. Společnost s přehledem zvládá jak formátování „nahrubo“, tak přesnější řezání. Má k dispozici několik formátovacích pil různých velikostí, a tak lez řezat až do max. rozměru tabule materiálu 3 050 x 2 050 mm.

Pokud potřebujete, lze provést i leštění plexiskla, aby vzhled hrany nebránil jejímu užití – estetice.

Víte, proč jsou hliníkové zahradní pergoly oblíbené nejen pro zastřešení terasy?

0

Jestliže vlastníte terasu u rodinného domu, nebo máte na zahradě prostor, který chcete chránit před deštěm i sluncem, bude vám jistě vyhovovat některý typ pergoly. U nás si můžete koupit kvalitní hliníkové pergoly se stahovací střechou od společnosti ATYPY. Společnost nabízí i moderní a komfortní bioklimatické pergoly. Pojďme si k hliníkovým pergolám říct více informací. 

Hezké a účinné zastřešení terasy

Pokud se rozhodnete pro zahradní pergolu, získáte spolehlivé zastřešení terasy na mnoho let. Společnost dodává hliníkové pergoly se stahovací střechou, které můžete vzhledem k jejich vysoké odolnosti využívat i 10 měsíců v roce. Hodí se proti slunci, dešti i větru.

Stahovací střechu zahradní pergoly tvoří nepromokavé třívrstvé PVC s hliníkovými profily. Pergola je konstruována tak, aby odolala větru o rychlosti až 117 km/h. Výroba probíhá na míru, můžete zastřešit přesně takový prostor, jaký potřebujete.

Hliník je nejen lehký, pevný a stabilní, ale také bezúdržbový. V pozdějším věku oceníte, že se o pergolu nemusíte nijak starat. Navíc ušetříte mnoho času, který byste strávili prací, ale i peníze za nátěrové hmoty, které byste spotřebovali.

Protože je střecha stahovací za pomoci motoru, který se ovládá dálkovým ovládáním (ručně nelze), kdykoli si budete přát PVC stáhnete pod malou stříšku a nebude vám v interiéru stínit. Chcete se slunit? Stáhněte střechu a můžete.

Podívejte se i na bioklimatické pergoly

Líbit se vám jistě bude i bioklimatická pergola. Její nastavitelné lamely umožňují cirkulaci vzduchu na terase. Přitom lamely skvěle stíní i v případě, že jsou otevřeny. Pokud začne pršet, během chviličky můžete lamely otočit a vytvořit naprosto nepromokavou střechu.

Do konce prosince se slevou 20%.

Vyvložkování komína a komínová stříška prodlouží životnost vašemu komínu

0

Máte doma krb, kterým čas od času vytápíte svá obydlí, či máte na chalupě starý sporák, jehož komín však už nemá tah, který míval? Anebo vás trápí pach spalin v místnosti? Pak bude velmi pravděpodobně komín potřebovat zrekonstruovat. K takové rekonstrukci se používá tzv. komínová vložka, která je určena k prodloužení životnosti stávajícího komína. Přečtěte si v našem článku, jakými cestami je možné životnost komína prodloužit a jak je možné čistit jej.

Rekonstrukce komína

Komín je v našich domácnostech mnoho let, oheň byl totiž v dávných dobách jedinou variantou, jak vytopit domov a zároveň uvařit něco dobrého k snědku. Není tak divu, že komín prošel mnohým vývojem, stejně tak bylo objeveno řešení jeho rekonstrukce. Tím je požití komínové vložky, která je k dostání v mnoha materiálech, jakým je například nerez nebo izostat. Komínová vložka kromě prodloužení životnosti také zamezuje prosakování vlhkosti, vodních par a spalin pláštěm komínového tělesa.

Zabraňte vniknutí vody nebo vletu ptáků do komína

Komínová stříška má jak praktický, tak i vizuální funkci. Z hlediska praktičnosti ukončuje komínový průduch a tím zároveň zabraňuje vniknutí dešti nebo sněhu dovnitř komína, navíc prodlužuje jeho životnost. Stříška na komín jej dále dotváří a nabízí jeho vzhledné zakončení, díky čemuž je mezi stavebníky i uživateli velmi oblíbená. Existují také stříšky s lapačem jisker, které také zabraňují ptákům, aby vlétli dovnitř komína.

Pro pohodlné čištění

Aby bylo možné komín dobře, a hlavně pravidelně vyčistit, je nutné zajistit si komfortní a prostorný přístup do komína. To je možné skrze komínová dvířka, která jsou nezbytnou součástí komína. Tato dvířka potřebují čas od času výměnu, proto jestli rekonstruujete komín, je vhodné vyměnit také dvířka. Abyste se vyhnuli zbytečnému bourání, doporučujeme opatřit takové se stejným rozměrem, jako jsou stávající, která přijdou vyměnit.

Potřebujete nutně nový psací stůl pro vaše dospívající dítko? Podle čeho vybrat ten pravý?

0

V první nebo třeba ještě i druhé třídě děti většinou psací stůl nepotřebují. Nechtějí si totiž vypracovávat domácí úkoly samy v dětském pokoji, také potřebují naši pomoc, a tak se často tato každodenní povinnost ve většině rodin odehrává v obýváku nebo jídelně. U jídelního stolu se správně nastavitelnou židlí se ostatně píší úkoly výborně. 

Jestliže ale hledáte psací nebo kancelářské stoly, abyste vybrali ten správný pro dceru či syna, poradíme, nač se zaměřit, abyste vybrali správně. 

Pevný a odolný materiál

V první řadě je důležité, aby byl stůl vyroben z kvalitního materiálu, byl stabilní, odolný, pevný. Mnohdy děti u stolu nejen píší, ale lezou na něj, sedají si na něj. Děti do deseti let jsou schopné vyvádět lumpárny, a je potřeba na to myslet. 

Také použitý nátěr by měl být bezpečný, trvanlivý, neodírat se jen tak, nepraskat… Velmi hezky vypadá psací stůl z lamina. Samozřejmě, krásný je i masiv, ale laminová varianta je mnohem levnější, což je dnes pro většinu obyčejných lidí stěžejní.

Je dobré, aby byly součástí stolu šuplíky nebo skříňka, případně polička pod hlavní deskou, aby mělo dítko úložný prostor i možnost odložit knížku, sešit nebo klávesnici.

Barva stolu, která se vám bude zajisté líbit

Krásné a levné psací stoly najdete na signla-nabytek.cz. Jsou nejen hezké, ale i kvalitní a právě teď se slevou i 50 % z původní ceny. Do dětského pokoje můžete použít třeba bílý psací stůl, který není nudný, pokoj po jeho instalaci zbytečně neztmavne a pocitově neztěžkne. Bílé psací stoly se hodí do pokojíků holek i kluků.

Pokud se vám líbí víc přírodní povrchové úpravy, podívejte se na psací stoly dub sonoma. Tato barva je aktuálně jedna z nejmodernějších, je elegantní, příjemná, hodí se k jakékoli barvě výmalby, vybavení i koberce. 

K dostání jsou i psací stoly v tmavém provedení, které se náctiletým budou také určitě líbit. Záleží na tom, jaké vybavení je kolem, aby společně ladilo.

Velký výběr psacích stolů najdete na signal-nabytek.cz. Stačí si jen vybrat

Správný komín je základem domova. Proč byste jej neměli podcenit?

0

Nejspíše každý ví, jak důležitou oblastí pro bezpečnost vaší domácnosti je správný odvod kouře. Díky němu šetříte svůj topný systém, zabezpečujete své zdraví a zároveň si můžete dopřát i elegantní krb. Samozřejmě to není tak jednoduché a nestačí pouze vybudovat jednoduchý otvor vedoucí pryč. Jedná se o složitou záležitost, kterou je lepší zanechat odborníkům.

Jaké jsou možnosti?

Nejdříve je potřeba zvolit nejvhodnější materiál, který bude definovat váš komín. Mezi dvě nejčastější varianty patří samozřejmě klasické cihlové a nerezové komíny. Každá z těchto variant má své výhody, stejně jako nevýhody. S nejlepším možným řešením pro vaše konkrétní účely vám samozřejmě poradí specializovaná firma.

Praví odborníci vám nejen poradí, nýbrž i vypracují a nainstalují kompletní komínové systémy. Jak jsme již zmínili, celý proces je přece jen o něco složitější, než jak si jej představují někteří laikové. Přesně z toho důvodu jsou v dnešní době tolik vyhledávané zkušené společnosti zaměřující se na komíny jako celek.

Na koho se můžete spolehnout?

Na území naší země operuje pár velmi kvalitních řemeslníků, kteří dělají svou práci opravdu poctivě. Z dobrých recenzí se těší především firma CIKO, jež provádí návrhy, výstavbu, opravy i vložkování komínů. Zároveň vám ráda zajistí pravidelné kontroly, abyste vždy byli v naprostém bezpečí.

Potřebujete-li tedy zařídit jakoukoliv práci ohledně odvodu kouře a dalších zplodin z vaší domácnosti, rozhodně neváhejte kontaktovat zmíněné odborníky. V případě zájmu je na jejich stránkách možnost si nechat vypracovat nezávaznou nabídku, na jejímž základě se dozvíte veškeré potřebné informace a cenu práce. Problémem není žádná maličkost, i kdyby se jednalo pouze o malé úpravy nebo nové komínové vložky.

Malé byty vyžadují kreativitu a originální řešení

0

Stojíte před volbou vhodného vybavení pro malý byt a marně si lámete hlavu nad tím, jak vše poskládáte do těch několika málo metrů, co máte k dispozici? Rozhodně se nevzdávejte touhy po kvalitních materiálech a nadčasovém řešení, které vydrží opravdu dlouho. Jak vykouzlit i z toho nejmenšího bytečku dokonalé místo k životu a zázemí vašich každodenních pracovních i školních dobrodružství?

Vysoké stropy je potřeba využít

Jsou ve vašem malém bytě vysoké stropy? Pak máte napůl vyhráno. Využijte je pro umístění úložných prostor, ložnice anebo třeba dětského spaní. Rozhodně tak získáte prostor navíc, který se hodí. Z výšky můžete také nechat pnout pokojovou rostlinu a celkově tak svůj obytný prostor přiblížit přírodě. K pocitu vzdušnosti a většího prostoru pomůže, pokud odstraníte nepotřebné příčky a prostor celkově otevřete. Pokud ložnici zároveň umístíte do patra, dosáhnete tak i pocitu soukromí a vyřešíte jednou ranou dvě věci. Myslete ale na to, že patrové postele či vestavná patra jsou vhodná spíše pro mladé lidi, případně děti. Starší lidé by mohli mít s přemísťováním do ložnice potíže. Při koupi nové ložnice pro starší lidi se zabývejte nejen tím, jak vybrat matraci, ale také tím, kam postel postavit, aby byla dobře dostupná.

Vsaďte na sklo

Vizuálním dojmem větších prostor se budete moci pochlubit také v případě, kdy ve svém malém bytě využijete vhodné materiály. Skvělé je sklo v čisté i pískované variantě, které můžete použít například pro dveře nebo nejrůznější oddělovací stěny. Ostatně dveře mohou být na malém prostoru opravdovým problémem. Při jejich otevření se zabere půlka místnosti. Vyzkoušet můžete dveře posuvné. I pro jejich instalaci je ale potřeba prostor pro umístění stavebního pouzdra. Existují však i dveře posuvně kyvné, které mohou potíže s otvíráním i instalací dveří v malých bytech kompletně vyřešit. Tam, kde není potřeba kvůli soukromí dveře umísťovat, si můžete pomoci textilem anebo provázkovým závěsem, který je navíc velmi originální.

Jaké barvy do malého bytu?

Pravidlem by především měly být světlé odstíny. Výborná je především bílá, která prostor opticky rozšíří a zesvětlí a navíc je dokonale nadčasová. Doplnit ji můžete v kuchyni o jásavou žlutou či oranžovou, v ložnici o tlumenější modrou či zelenou barvu. Mnoho prostoru mohou alespoň opticky přidat malému bytu i vhodně zvolené dekorace a doplňky.

Talisman štěstí a úspěchů

0

Hledáte štěstí, tam kde není a prcháte před neštěstím, ale stále se vám lepí na paty? Pořiďte si Jadeit, neboť tento pozoruhodný minerál je používán k výrobě šperků, které dokáží ochránit před katastrofami a přinese vám mnoho štěstí, energie a také určitou dávku odvahy. Zda vás čeká cesta k životní změně nebo si jen potřebujete urovnat myšlenky, pak si nezapomeňte k sobě vzít i jadeit.

Jadeit bývá nejvíce ceněn ve své čistě přírodní zelené odrůdě a to ve všech odstínech, ale můžete jej objevit i v jiných barevných variantách. Mohou být i takové typy jadeitů, kterým se barvy navzájem překrývají. Zbarvení jadeitů je především ovlivněno a podmíněno místem, kde byl nalezen. Jadeit se hodí zejména pro Raky, u kterých posílí sebevědomí a bezpečí. Nebo je vhodný pro Váhy, kterým pomůže v rozhodování při těžkých situacích. A nakonec si Ryby, kterým dokáže pomoct nalézt průbojnější cestu.Více o znameních a kamenech se můžete dočíst zde.

Stavební stroje: Pronájem, prodej a jejich servis

0

Stavebních strojů je celá řada, přičemž se jedná o významné pomocníky, kteří jsou potřební v mnoha různých odvětvích. Hodí se proto znát možnosti, pokud některé stavební stroje sháníte. Společnost nabízí kompletní služby zahrnující půjčovnu, prodej i servis strojů. Výběr tak záleží pouze na vás.

Půjčovna stavebních strojů

Vypůjčení stavebního stroje je praktickým řešením, jestliže ho chcete využívat pouze krátkodobě. Ze široké nabídky si vyberete takové stroje, které se vám zrovna hodí. Stavební stroje či případně mechanizaci si můžete vypůjčit na libovolnou dobu. Spolehnout se můžete na kvalitu vybavení, jelikož pravidelně prochází servisními prohlídkami. Využijte možnosti pronájmu spolehlivé stavební techniky, a to přesně pro vámi vybraný termín.

Bazar strojů

Jestliže vám nevyhovuje možnost krátkodobého či dlouhodobého pronájmu, pak se přímo nabízí bazar stavebních strojů a mechanizace. V nabídce najdete použité stavební stroje v komisním prodeji. Všechny stroje jsou prověřené, přičemž sehnat můžete i zánovní či použité náhradní díly, pneumatiky, paletizační vidle, lopaty a mnoho dalšího. Využít lze také zprostředkování prodeje či koupě, protiúčtu za nový, případně i individuálního dovozu.

Kvalitní servis

Díky širokému sortimentu není třeba dlouho čekat na náhradní díly. V nabídce jsou skladem tisíce položek náhradních dílů. O spolehlivý servis se pak postarají pravidelně školení servisní mechanici, kteří se skvěle vyznají ve svém oboru. Servis je prováděn v místě nasazení stroje, stačí tedy zavolat a servisní vozidla vyrazí na dohodnuté místo. Díky tomu je tak oprava rychlá, spolehlivá a nebudete muset řešit žádné starosti navíc.

Rozmanité služby společnosti vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům. Ať už je tedy vaše přání ohledně stavebních strojů jakékoliv, neváhejte obrátit se na profesionály ve svém oboru.

Nejnovější články